Nazywam się Aleksandra. Jestem lektorem, korepetytorem oraz tłumaczem języka niemieckiego z wieloletnim doświadczeniem. Właścicielem firmy w branży edukacyjnej, która zajmuje się nauką języka niemieckiego via Skype.

Jestem absolwentką Wyższej Szkoły Lingwistycznej (WSL) w Częstochowie. Posiadam dyplom magistra o specjalności lingwistyka stosowana - tłumaczenia.

Od kilku lat zajmuję się tłumaczeniem tekstów pisemnych z języka niemieckiego na polski lub polskiego na niemiecki. Tłumaczę teksty zwykłe nieuwierzytelnione. Jestem również zwolenniczką innowacyjnej metody nauczania języków obcych przez Skypa. Posiadam przygotowanie w prowadzeniu zajęć online.

Interesuję się kulturą i krajami niemieckojęzycznymi. Wszystko co związane z językiem niemieckim jest dla mnie interesujące i fascynujące.

Oprócz tego interesuję się gramatyką opisową, która tłumaczy wszystkie niuanse gramatyczne w zdaniu. Uwielbiam budowę zdania i jego analizę.To właśnie gramatyka opisowa pozwala na zrozumienie języka. Użycie słówka i zastosowanie odpowiedniej formy, czasu. Uważam, że jest to mój konik.

Kolejną rzeczą, którą uwielbiam w języku niemieckim to interpretacja zdań, czyli tłumaczenie zdań z różnych dziedzin:( literatura, sport, historia, oraz teksty popularnonaukowe).

Nauka, jaką chciałabym zaproponować to nauka online. Polegająca na wykorzystywaniu języka obcego w praktyce czyli gramatyka oraz konwersacje. Uczę niemieckiego w sposób łatwy, zrozumiały i dostosowany indywidualnie do umiejętności oraz poziomu językowego ucznia. 

Nauka ze mną to słownictwo, które zostaje użyte w życiu codziennym przebywając za granicą. To pomoc w nauce języka od podstaw - osoby początkujące, nauka do matury oraz kontynuacja nauki - dla osób które chciałyby poszerzyć swoje dotychczasowe umiejętności. Ponadto również nauka pod kątem wyboru zawodu - dla osób chcących wyjechać za granicę w celach zarobkowych.
Tworzenie stron WWW - Kreator stron internetowych