Blog dla osób początkujących


UWAGA: Wszystkie teksty zamieszczone na niniejszej stronie są moją własnością i zastrzegam sobie wyłączne prawo do ich wykorzystywania i publikacji.

Kopiowanie i wykorzystywanie treści bez mojej zgody jest naruszeniem praw autorskich i podlega odpowiedzialności zgodnie z postanowieniami ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Lektion - 90 - Wyrażenia, które warto znać

2019-12-04 14:17:57, komentarzy: 0

Dzisiejszy wpis na blogu, będzie poświęcony wyrażeniom, które warto sobie przyswoić, gdyż brzmią troszkę inaczej dla osób początkujących, które zazwyczaj chcą przekładać język polski "dosłownie" na język niemiecki.

 

Nie da się wszystkiego czasami powiedzieć po niemiecku jak po polsku.

 

 

Zaprezentuję wam kilka wyrażeń, które są dość często używane w praktyce, a które każdy począkujący powinien znać:

 

-gdy chielibyśmy powiedzieć,że jemy obiad lepiej jest się nauczyć zwrotu zu Mittag essen. Przykład: ich esse jetzt zu Mittag. - jem teraz obiad. 

 

- warto zrobić to samo z czasownikiem - frühstücken, który tłumaczymy po niemiecku jako jeść śniadanie, wytarczy powiedzieć - ich frühstücke.- jem śniadanie.

 

- kolejny przykład to być głodnym  czyli ich habe Hunger.- Jestem głodna/ glodny.

 

- dobrym przykładem jest równiez boję się- ich habe Angst.

 

- oprócz tego możemy jeszcze dodać ,że własnie z czymś skończyliśmy, np. Ich bin mit dem Schreiben fertig. - skończyłam / skończyłem z pisaniem!

 

- bardzo popularnym zwrotem przy którym robicie najczęsciej błąd jest czasownik sprechen, gdy chcecie powiedzieć,że nie mówicie po niemiecku i niepotrzebnie stawiacie nicht na końcu. Warto sobie zapamiętać: Ich spreche kein Deutsch. -nie mówię po niemiecku.

 

Tyle na dzisiaj! Pozdrawiam.

 

 

Kategorie wpisu: Wyrażenia
« powrót

Dodaj nowy komentarz

Darmowy licznik odwiedzin
Licznik wejść:


Chcesz sprawdzić swoją wiedzę na poziomie podstawowym - wypełnij test: 

Wyszukiwarka

Kategorie
Tworzenie stron WWW - Kreator stron internetowych